Manchester City Fan Token Now on Binance                                                                              Manchester City Fan Token Now on Binance                                                                              Manchester City Fan Token Now on Binance                                                                              Manchester City Fan Token Now on Binance

Binance will list M.City token

Crypto money exhange Binance starts to list the next days

Crypto money exchange Binance annonced that M. City Fun Token which working with Chiliz infrastructure will be listed in the next days. For the beginning City will be listed Innovation Zone of the Exchange. But what is City coin?

Thus, a new one has been added to the increasing cryptocurrencies in recent years.While Binance's CITY Coin statement attracted the attention of crypto exchange investors, many investors began to search for information about CITY Coin.Binance users will be able to start trading with CITY/BTC, CITY/BUSD and CITY/USDT pairs as of 00.06 UTC. Before transactions begin, users can send CITY tokens to their wallets.

What is City Coin ( Fun Token)?

Tokens are usually assets that can represent proof of ownership or even membership.

As tokens are already used for a wide variety of purposes, many private blockchains have been developed with native intent to support tokens, the most common of which is currently Ethereum and their ERC standard tokens.Socios.com is an app for football (soccer) fans where users get the right to vote to influence the clubs they support by getting club-specific Fan tokens.

How do Fan tokens work?

Chiliz is an ERC20 utility token that serves as the digital currency for the chiliZ and Socios.com platform on the Ethereum blockchain.While launching their platform, among other sports blockchain initiatives, a new category of tokens emerged: the Fan Token.

Once on the Socios.com platform, as-yet-undisclosed club partners hosted something called a Fan Token Offering (FTO).Fans must purchase CHZ via a cryptocurrency exchange to obtain Fan Tokens.Unique to a team or club, these tokens are a finite, digital asset that provides access to an encrypted voting book and membership rights ownership.

So how did this news spread before the City token was even listed?

It was claimed that the photos and documents were leaked as a result of minor disagreements in the team led jointly by Socios and Binance.

The fact that the teams within Socios and Binance do not make any statements strengthens the claims.

The next day, September 28, the listing of Psg and City before the champions league match came to the fore, and there was no explanation from the authorities. According to leaked documents and shared photos, CITY is expected to be listed on Binance at 00:06 UTC.

According to crypto experts, as a result of previously leaked documents, the token of the CITY token is expected to reach the $ 75 80 band by piercing the all-time high ATH.
Kripto para borsası Binance, Chiliz altyapısıyla çalışan M.City Fan Token'ı (CİTY) listeleyeceğini duyurdu.

CİTY, başlangıç olarak borsanın Innovation Zone bölgesinde listelenecek. Peki CİTY coin nedir?

Kripto para borsası Binance, Chiliz altyapısıyla çalışan M.City Fan Token'ı (CİTY) listeleyeceğini duyurdu. CİTY, başlangıç olarak borsanın Innovation Zone bölgesinde listelenecek. Peki CİTY coin nedir?

Böylece son yıllarda artan kripto paralara bir yenisi daha eklenmiş oldu. Binance'nin CİTY Coin açıklaması kripto borsası yatırımcılarının da ilgisini çekerken, çok sayıda yatırımcı CİTY Coin hakkında bilgileri araştırmaya başladı. Binance kullanıcıları, UTC 00.06 itibarıyla CİTY/BTC, CİTY/BUSD ve CİTY/USDT pariteleriyle işlem yapmaya başlayabilecek. İşlemler başlamadan önce, kullanıcılar cüzdanlarına CİTY token gönderebilirler.

CİTY COİN (TARAFTAR TOKEN) NEDİR?

Tokenler genellikle sahiplik veya hatta üyelik kanıtı temsil edebilen varlıklardır.

Tokenler halihazırda çok çeşitli amaçlar için kullanıldığından, en yaygın olanı şu anda Ethereum ve bunların ERC standart tokenleri olan tokenleri desteklemek için yerel niyetle birçok özel blok zinciri geliştirildi. Socios.com, kullanıcıların kulübe özel Taraftar jetonları alarak destekledikleri kulüpleri etkilemek için oy hakkı elde ettikleri futbol (futbol) hayranları için bir uygulamadır.

FAN TOKENLARI NASIL ÇALIŞIR?

Chiliz, Ethereum blok zincirinde chiliZ ve Socios.com platformu için dijital para birimi olarak hizmet veren bir ERC20 yardımcı program belirtecidir.

Platformlarını başlatırken, diğer spor blockchain girişimlerinin yanı sıra, yeni bir token kategorisi ortaya çıktı: Taraftar Token. Socios.com platformuna girdikten sonra, henüz açıklanmayan kulüp ortakları, Taraftar Token Teklifi (FTO) olarak adlandırılan bir şeye ev sahipliği yaptı. Taraftarlar, Taraftar Tokenları elde etmek için bir kripto para birimi değişimi yoluyla CHZ satın almalı. Bir takıma veya kulübe özgü olan bu belirteçler, şifreli bir oylama defterine ve üyelik hakları sahipliğine erişim sağlayan sonlu, dijital bir varlıktır.

Peki City token daha listelenmeden, bu haber nasıl yayıldı?

Socios ve Binance nin ortalaşa yürüttükleri ekipteki küçük anlaşmazlıklar sonucu, fotoraf ve belgelerle sızdırıldığı iddia edildi.

Socios ve Binance bünyesindeki ekiplerin, herhangi bir acıklama yapmaması ve iddiları güçlendiriyor.

Önümüzdeki gün 28 eylül Psg ve City nin şampiyonlar ligi maçından önce listelemesi gündeme gelirken, yetkililerden herhangi bir açıklama gelmedi. Sızdırılan belgeler ve paylaşılan fotolara göre CİTY, UTC 00.06 saatiyle Binancede listelenmesi bekleniyor.

Kripto uzmanlarına göre, önceden sızdırılan belgeler neticesinde CİTY tokeninin tokeninin tüm zamanların en yüksek ATH nı delerek 75 80 dolar bandına ulaşılması bekleniyor